Web – amitax.sk

Web vytvorený pre spoločnosť zaoberajúcou sa nákladnou dopravou a požičiavaním dodávok. Požiadavky boli jednoduché: 5 x kontaktný rezervačný formulár a cenník.

Web - amitax.sk 4
Web - amitax.sk 5
www.amitax.sk

Kontaktný a rezervačný formulár

Najdôležitejšou časťou tohto webu sú formuláre. Pre každý druh dopravy a pre každé auto zvlášť. Teda s formulármi som sa celkom vyhral a nastavil ich naozaj podrobne. HTML podpis v pätičke potvrdzovacieho mailu je už len čerešnička na torte.

Web - amitax.sk 6
Web - amitax.sk 7

Cenník

Cenník je celkom jednoduchý a je v ňom iba pár položiek, preto som sa rozhodol nepoužiť klasickú nudnú tabuľku, ale spravil som ho trochu iný. Pridal som k nemu ikony a celý cenník to hneď osviežilo.

Web - amitax.sk 8
Web - amitax.sk 9

Namiesto všade prítomných ikon – Font Awesome som sa rozhodol použiť oveľa novšie, a teda menej používané Google Material icons. Ich použitie nie je také jednoduché ako pri Awesome konkurencii, no stále to nie je raketová veda. Stačí použiť jednoduchý snippet, a potom tam, kde chceme ikonu cez „vlastné HTML“ vložiť kód vygenerovaný na tejto stránke.

Snippet vkladajúci Ikony do hlavičky:

add_action('wp_head', 'googleicone');

function googleicone() {
echo '<link href="https://fonts.googleapis.com/icon?family=Material+Icons"
      rel="stylesheet">';
}

Snippet bol testovaný a funkčný na: WordPress – 5.8.2, Téma GeneratePress – 3.1.0

www.amitax.sk
Jakub Hostacny

Autor: Jakub Hostačný

Som marketing ecommerce konzultant. Marketingu, grafike a fotografii sa profesionálne venujem už niekoľko rokov. Ak neviete ako rozbehnúť Váš eshop, veľmi rád Vám pomôžem.

Kontaktujte ma

ďalšie články na tému WordPress